HABERLER

Hafif ve Şık Reklam Dubaları


                Reklam, satış yapan ve ya hizmet sunan ve bu işten para kazanan her türlü kişi ve ya kuruluş için oldukça önemli bir faktördür. Dünya teknoloji devi Microsoft’dan mahallede tost satan bir kahvaltı evine kadar her türlü ticari kuruluşun bir çeşit reklam ve tanıtım yapma ihtiyacı vardır. Bir reklamın, tanıtımın iyi bir seviyede sunulması o hizmet veren kurumun yapacağı satışları oldukça iyi bir şekilde etkileyecektir. Reklam yapmanın birden fazla yolu bulunmaktadır. Reklam yapma yolları içinde ise sanal reklamlar ilk akla gelenlerdir. İnternet üzerinden yapılan ve sanal ortamda yeri geldiğinde hiçbir masraf olmadan yapılan reklamlar revaçtadırlar. Bunun yanında ise bir de gerçek hayatta fiziksel olarak yapılan reklamlar vardır. Bu reklamlar çeşitli broşürler, kitapçıklar ve irili ufaklı tabelalardır. Özellikle orta boyutlardaki marketlerin, gıda sektöründe hizmet veren mekanların önlerinde bulunan reklam dubaları tabelalar ise tabiri caizse küçük esnaf tarafından oldukça sıkça tercih edilen reklam çeşitlerindendir.

Nedir, Neden Yapılır?

                Peki ama bu her yerde kullanılan reklam dubaları tabela nedir? Bu reklam dubaları plastikten üretilip, genelde dükkanların önlerine koyulur ve farklı bazı özelliklerine göre birbirinden ayrılan çeşitleri mevcuttur. Renkleri ve boyutları ise talebe göre düzenlenebilir.

Hangi Çeşitleri Var?

                Reklam dubaları tabela fiyatları, dubaların çeşitlerine göre de farklılık göstermektedir. Reklam dubaları fırfırlı, sağa sola yıkılmaz, açılıp kapanır ve ya standart dubalar olarak farklı gruplara ayrılabilir. Bunlardan standart dubalar genelde 40 cm x 50 cm boyutlarında olur ve bildiğimiz polisin kullandığı yol kapama dubaları gibidir. Bu dubaların farkı ise alttaki kırmızı dubanın üstüne belirli ölçülerde olan beyaz renkte bir adet reklam alanının olmasıdır. Bu reklam alanına ise istenildiği taktir gazlı kalem ile yazı yazılabileceği gibi, çeşitli resimler de yapıştırılabilir. Açılıp kapanana reklam dubaları ise iki taraflıdırlar. Bu reklam dubaları iki parçadan oluşur ve açıldığında iki parça üstüne de yazılar yazılabilir ve resimler, afişler asılabilir. Bu dubalar iki ayaklı bir yapıda olduğundan kolay kolay devrilmezler. Hacı yatmaz reklam dubaları ise tıpkı standart reklam dubaları gibidir. Fakat bu dubalar ağırlık merkezlerinde bulunan bir yük sayesinde bir darbe ve ya kuvvet uygulandığında yıkılmazlar. Bu yüzden de çoğu zaman hacı yatmaz reklam dubaları olarak da bilinirler. Bunların dışında bir de özel talepler ile imal edilen reklam dubaları vardır. Bu reklam dubalarının ise renk ve boyutları tamamı ile müşterinin isteği doğrultusunda ayarlanır.

DİĞER HABERLER